Futbolun içindeki “Ötekiler”

      Küçükken şunu demişsinizdir herhalde ” Benim babam senin babanı döver
Sonra büyüdüğünüz de  şuna da tanık olmuşunuzdur, belkide hepimiz söylemişizdir ” Bizim takım, sizin takımı yener” Peki ne değişdi ? Hiç bir şey değişmedi ama çocuklar küser barışır, büyükler ise küser, düşman olur sonrasında da kan davalısı olur. İşte Benim çocukluktan bugüne olan futbol münasebetim akli evrimini tamamlamamış taraftar kitlesini ve futbolun içindeki paragöz yöneticileri görünce bittifutbol-teroru_116967.
Elbette sözü üstada bırakacağım ama birkaç bir şeyde ben eklemek istedim. Futbolda yalnızlığımı Can Dündar kadar güzel anlatamazdım zaten !

—————————————-Can Dündar————————————————————
Kaç kişiyiz bilmiyorum; fazla kalabalık olmadığımızı sanıyorum.can_dundar
Adını bir futbol efsanesinden alan ve çocukluğunda bolca top koşturan biri olarak bende futbol ilgisi ne zaman, neden söndü, bilmiyorum. Galiba oynamayı, oynayanları izlemekten çok sevdim. Ve körü körüne taraftarlıktan, statların küfre bulanmış saldırganlığından, berbat da oynasa takıma laf söyletmeme bağnazlığından, oldum bittim hoşlanmadım.

Okumaya devam et

Kral Çıplak

Ülkenin birinde giyimine düşkün, kendini beğenmiş bir kral varmış. kendini çok akıllı sanan kral, giyim kuşamdan başka bir şey düşünmezmiş.

Günlerden bir gün komşu ülkenin kralı kendisini ziyaret etmek istediğini bildirmiş. elbette ki, bizim kral çıplak (2)kralın ilk aklına gelen yine ne giyeceği olmuş. hemen adamlarını çağırtmış.

– “Tüm dünyaya haber gönderin” demiş. “öyle bir elbise istiyorum ki, dünyada bir eşi daha olmasın. bana böyle bir elbise dikecek terziyi zengin edeceğim. misafirlerimi karşılarken bu elbiseyi giyeceğim.”

Kısa bir süre sonra, haber her yana yayılmış. en iyi terziler, ellerindeki kumaşlarla, saraya gelmişler. hepsi yapacaklarını krala anlatıyormuş. ama kral anlatılanlardan hiç birini beğenmiyor;

-“Çok daha güzel olmalı!” diye bağırıp duruyormuş.

Sonunda çok genç bir terzi çıkmış kralın karşısına.

-“Sen ne getirdin bakalım” diye sormuş kral. terzinin genç ve tecrübesiz duruşu kralın umudunu iyice kırmış.

-“Benim getirdiğim çok özel sevgili kralım” demiş genç terzi. “size öyle bir kumaş dokuyup, öyle bir elbise dikeceğim ki, sizden önce kimse böyle bir elbiseyi giymemiş olacak.”

Okumaya devam et